Trendy podłogowe 2020
18 września, 2020
Rolety okienne do salonu – jak wybrać?
6 października, 2020

Naturalne materiały nigdy nie przestaną zachwycać, dlatego jeszcze przez długi czas pozostaną w modzie. Drewno jest materiałem ponadczasowym, który posiada szerokie zastosowanie. Z drewna wykonywane są nie tylko meble, drzwi wraz z futryną, podłogi, czy też tarasy i elementy znajdujące się na zewnątrz, ale także inne rzeczy stanowiące wystrój wnętrza przy zachowaniu funkcjonalności. Przykładem takiego elementu są żaluzje, które stosowane są w domach głównie ze względów funkcjonalnych. Kiedy mieszkamy w mieście lub blisko drogi czy też chodnika, albo posiadamy wścibskich sąsiadów koniecznym jest zamontowanie rolety. Na rynku istnieje wiele rodzajów rolet, które pozwolą Nam ochronić swoją prywatność przed spojrzeniami innych ludzi. Żaluzje i rolety zakładane są na okna w prawie każdym domu, gdyż pełnią bardzo dużo funkcji. Poza ochroną przed wścibskim podglądaniem przez sąsiadów rolety chronią nas latem przed nadmiernymi promieniami słonecznymi, dodatkowo pełniąc funkcję dekoracyjną. Na rynku dostępne są między innymi rolety materiałowe, dzień-noc, drewniane, bambusowe i materiałowe.

Wybór żaluzji do pomieszczeniach

Pierwszym aspektem wybierając żaluzje do Naszego mieszkania jest materiał z jakiego mają być wykonane. Jak wiemy nie każde rolety i żaluzje mogą znajdować się w poszczególnych pomieszczeniach. Przykładem są jasne żaluzje materiałowe w kuchni w pobliżu miejsca gdzie przygotowujemy posiłki, gdyż często mogą być one zabrudzone. Jasne żaluzje nie są również wskazane, kiedy posiadamy małe dzieci, gdyż będą na nich widoczne każde zabrudzenia. Żaluzje drewniane są bardzo ciężkie, dlatego powinny znajdować się w salonie, gdzie dodatkowo swoim wyglądem nadadzą pomieszczeniu dużo klasy. Żaluzje bambusowe natomiast świetnie sprawdzą się w łazience oraz kuchni. Oczywiście sugerowane zastosowanie poszczególnych rodzajów żaluzji nie sprawia, że w danym pomieszczeniu nie powinniśmy zakładać jasnej rolety czy też żaluzji z danego materiału, gdyż ostateczna decyzja jest kwestią indywidualną, a wszelkiego rodzaju wskazówki nie muszą być dla Nas najważniejsze podczas doboru żaluzji, jednak warto jest brać je pod uwagę, gdyż żaluzje i rolety posłużą nam dużo dłużej.

Zalety rolet drewnianych

Rolety drewniane ze względu na materiał z jakiego są wykonane stanowią ponadczasowy trend. Rolety wykonane z drewna są nie tylko elementem wystroju wnętrza, ale również nadają mu wiele klasy i elegancji sprawiając przy tym, że pomieszczenie wygląda na dużo bardziej przytulne i ciepłe. Istnieje wiele odcieni rolet drewnianych ze względu na różnorodność drewna z jakiego są wykonywane żaluzje. Żaluzje drewniane to przede wszystkim naturalny wygląd i estetyka, co jest najmodniejsze w obecnym sezonie. Bliskość natury nigdy nie wyjdzie z mody, dlatego rolety drewniane są ponadczasowe. Żaluzje drewniane są bardzo proste w czyszczeniu, gdyż wystarczy przetrzeć je suchą, bądź delikatnie wilgotną szmatką z mikrofibry. Istnieją także specjalnie środki do czyszczenia drewnianych żaluzji. Rolety drewniane są bardzo wytrzymałe, dlatego przy odpowiedniej konserwacji mogą służyć Nam przez wiele długich lat.

Wady żaluzji drewnianych

Pomimo, że żaluzje drewniane mają bardzo dużo zalet to znaleźć można parę wad. Pierwszą z nich jest konieczność impregnacji ze względu na to, że drewno jest naturalnym materiałem, jeśli nie będziemy zabezpieczać drewna to szybciej ulegnie ono zniszczeniu. Dodatkowo żaluzje drewniane są bardzo ciężkie dlatego nie sprawdzą się w pokoju dziecięcym, gdyż Nasza pociecha prawdopodobnie nie będzie miała tak dużo siły aby sama podnieść roletę. Żaluzje drewniane nie posiadają wiele wad, natomiast ilość zalet jest bardzo duża, dlatego jest to element wystroju, który zdecydowanie sprawdzi się w większości domów i mieszkań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Facebook