Żaluzje drewniane, bambusowe czy aluminiowe – które wybrać?

Jak zabezpieczyć elewacje drewnianą przed zimą?
10 grudnia, 2019
Jaką podłogę wybrać do wnętrz w stylu skandynawskim? cz. 1
28 grudnia, 2019

Żaluzje okienne doskonale chronią nasze wnętrza przed nadmiarem słońca, a także przed okiem wścibskich sąsiadów. Jednakże poza funkcją użytkową pełnią również rolę estetyczną. Dobrze dobrane żaluzje okienne stanowią idealne dopełnienie koncepcji aranżacyjnej naszego pomieszczenia lub skutecznie ją zaburzyć. Jaki rodzaj żaluzji okiennych sprawdzi się znakomicie w naszych pomieszczeniach?

Do jakiego stylu wnętrz pasują żaluzje drewniane?

Jeśli cenimy naturalne piękno drewna,  a w naszych pomieszczeniach królują piękne i majestatyczne podłogi drewniane najlepszym wyborem do aranżacji  okien będą żaluzję drewniane. Tego rodzaju żaluzje idealnie komponują  się  ze stylem tradycyjnych  i minimalistycznym. Żaluzje drewniane będą również najlepszym wyborem dla miłośników wnętrz w stylu rustykalnym i skandynawskim  oraz dla tych, którzy cenią ekologię materiału. Żaluzje w kolorze naturalnego drewna nie tylko pozwolą kontrolować natężenie promieni słonecznych w pomieszczeniach, ale i wprowadzą do nich nutę przytulności i ponad czasowej elegancji. Producenci żaluzji drewnianych oferują nie tylko bogatą gamę kolorów, jak i nowoczesne rozwiązania technologiczne, które umożliwiają elektryczne sterowanie żaluzjami, co ma istotne znaczenie zwłaszcza gdy są zamocowane na dużych przestrzeniach.

Na czym polega uniwersalność żaluzji bambusowych?

Bez względu na trendy panujące w  dekorowaniu wnętrz żaluzje bambusowe idealnie wpisują się w  każdy styl. Bambus jest materiałem nie tylko ekologicznym, ale i niezwykle wytrzymałym. W zależności od natężenia słońca w danym pomieszczenia oraz czasu,  w którym ma to miejsce możemy wybrać żaluzje bambusowe ciemniejsze lub jaśniejsze. Bez względu jednak na to, które z nich wybierzemy żaluzje z  bambusa wprowadzą do naszych wnętrz nutę orientu i tajemniczości. Doskonale też sprawdzą się w pomieszczenia w  stylu kolonialnym, a także nowoczesnym i minimalistycznym, nadając wnętrzom ciepła i charakteru.

Czy żaluzję aluminiowe są niemodne?

Żaluzje aluminiowe w świadomości wielu Polaków jawią się jako przeżytek PRL-u. W ustroju komunistycznym tylko takie żaluzje okienne  dostępne były  w sklepach, a  ponieważ wykonane były zazwyczaj ze słabej jakości materiałów szybko ulegały zniszczeniu. Jednakże współczesne żaluzje aluminiowe nie mają nic wspólnego z minionym kiczem. Stanowią one idealne dopełnienie wnętrz  loftowych, industrialnych i nowoczesnych, w  których dominuje metal i stal, wprowadzając  do pomieszczeń nutę pewnej surowość. Dodatkowo obecne materiały, z  których produkuje się żaluzję aluminiowe cechują się wytrzymałością  i wysoką jakością, a  przy tym są bardzo łatwe do utrzymania  w czystości.

Zobacz również: Co warto wiedzieć o roletach dzień-noc?

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Facebook