Jakie panele dekoracyjne 3d wybrać?
14 grudnia, 2020

Drewniany taras będący częścią domu jest marzeniem wielu z Nas i jeśli tylko mamy możliwość z pewnością będziemy chcieli je spełnić. Spędzanie czasu na tarasie pozwala na przebywanie bliżej natury. Dla wielu z Nas nie ma nic lepszego niż poranna kawa na świeżym powietrzu. Taras to również idealne miejsce do zrelaksowania się po ciężkim dniu w pracy. Drewniane tarasy nie tylko wyglądają zjawiskowo, ale również są miejscem, które w szczególny sposób sprzyja odpoczynkowi. Drewno jako materiał naturalny wymaga specjalnego traktowania. Deski tarasowe wymagają szczególnego zabezpieczenia ze względu na liczne zagrożenia związane z warunkami atmosferycznymi. Taras to miejsce, które narażone jest na szkodliwe promieniowanie słoneczne, a także mrozy, wilgoć oraz szkodniki i owady. Aby jak najdłużej cieszyć się pięknym tarasem musimy koniecznie o niego zadbać a także w odpowiedni sposób przygotować do okresu zimowego. Czas zimowy to bardzo trudny etap, gdyż drewno może ulec zniszczeniu. Wiedząc, że zabezpieczenie drewna jest konieczne warto zastanowić się w jaki sposób powinniśmy ochronić Nasz taras. Przygotowanie tarasu drewnianego do ciężkich warunków atmosferycznych jest niezbędne jeśli chcemy cieszyć się nim przez wiele lat.

Olejowanie tarasu drewnianego

Jedną z najpopularniejszych i najlepszych metod na skuteczne zabezpieczenie drewnianego tarasu jest olejowanie,. Zima to przede wszystkim mróz i wilgoć, a olejowanie w najskuteczniejszy sposób pozwala ochronić deski, aby nie uległy niepożądanym uszkodzeniom. Metoda olejowania jest nie tylko najlepsza ale również bardzo szybka. Przedstawiony sposób ochrony drewna jest dodatkowo bardzo tani, a puszka środka impregnującego jest mocno wydajna.

Dlaczego olejowanie drewnianego tarasu uważa się za najskuteczniejszą ochronę?

Olejowanie jest jedną z kilku istniejących metod zabezpieczenia drewna tarasowego. W przypadku, kiedy chcemy ochronić powierzchnię tarasu przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi charakterystycznymi dla sezonu zimowego olejowanie jest szczególnie ważne i skuteczne. Olej jako środek impregnujący wypełnia szczeliny oraz pory desek, dzięki czemu woda nie dostaje się do środka, co w konsekwencji pozwala na uniknięcie niechcianych pęknięć i wybrzuszeń. Dodatkowo olej zabezpiecza taras przed szkodliwym działaniem promieni UV, a także sprawia, że deski nie tracą swojego koloru.

Jak przygotować taras do olejowania?

Proces olejowania aby był w pełni skuteczny wymaga spełnienia kilku warunków. Pierwszym z nich jest konieczność konserwacji tylko i wyłącznie w czasie, kiedy deski tarasowe są w stu procentach suche. Oznacza to, że najlepszy czas na olejowanie to słoneczny dzień. Dodatkowo pogoda powinna utrzymywać się co najmniej dwa dni, aby mieć pewność, że deski są suche, a także środek impregnujący będzie mógł wyschnąć. Przed samym olejowaniem powinniśmy dokładnie oczyścić taras, aby środek mógł działać skutecznie na całej powierzchni. Wybierając środek do impregnacji warto zapytać o poradę specjalistów, którzy nie tylko pomogą w doborze najodpowiedniejszego preparatu, ale również udzielą cennych rad odnośnie nakładania oleju. Proces zabezpieczenia drewna jest niezbędny jeśli chcemy cieszyć się pięknym, zdrowym miejscem do wypoczynku. Drewno jest materiałem, który wymaga odpowiedniej konserwacji szczególnie zimą, dlatego nie powinniśmy oszczędzać na środkach do tego przeznaczonych. Olejowanie tarasu pozwala zachować go w takim stanie jak przed zimą, a także pozwoli na znaczne ograniczenie możliwych uszkodzeń. Zabezpieczenie tarasu przed zimą jest niezbędne, dlatego warto zająć się tym na przełomie września i października, gdyż w tym okresie jest jeszcze wiele słonecznych dni, które pozwolą na prawidłowe wyschnięcie preparatu, a więc umożliwią prawidłowe zabezpieczenie drewna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Facebook