Taras drewniany, czy potrzebujesz pozwolenia?
25 maja, 2020
Co zrobić jak drewniana podłoga skrzypi
8 czerwca, 2020

Naturalne wykończenia domów są popularne zarówno jeśli chodzi o wnętrza jak i elementy znajdujące się na zewnątrz nieruchomości. Jednym z wielu rozwiązań, które posiadają duże zainteresowanie w obecnym czasie są elewacje drewniane. Drewniane wykończenia nie tylko zachwycają swoim wyglądem, ale też stają się bardzo praktyczne i pozytywnie wpływają na jakość wypoczynku osób mieszkających w budynku. Elewacje drewniane pozwalają na kontakt z naturą, jednocześnie stanowiąc tradycyjne rozwiązanie. Wykończenia drewniane posiadają wiele zalet, jednak warto zwrócić też uwagę na niektóre aspekty, które niekoniecznie oceniane są pozytywnie.

Estetyka i kontakt z naturą

Elewacje drewniane ze względu na materiał z jakiego są wykonane sprawiają, że budynki wydają się być bardziej przytulne i przyjazne. Wygląd domów jaki nadają elewacje drewniane sprawia, że nieruchomość postrzegana jest jako miejsce wypoczynku. Elewacje drewniane kojarzone są z drewnianymi chatkami na wsi, które znajdują się w otoczeniu drzew oraz roślinności. Walory estetyczne są zdecydowanie jedną z większych zalet elewacji drewnianych.

Tradycyjne wykończenie domu

Elewacje drewniane są rozwiązaniem, które kojarzone jest z tradycyjnym wykończeniem domów, które popularne było już w dawnych czasach. Tradycyjne rozwiązanie na zewnątrz nie wymusza jednak przeniesienia go również do środka. Budynki z elewacją drewnianą wyglądają na cieplejsze i przytulniejsze z zewnątrz, jednak wewnętrzny wystrój nie musi opierać się na tradycyjnych rozwiązaniach. Drewno jako materiał doskonale łączy się ze sobą, ale również z innymi materiałami, również tymi, które uznawane są za najbardziej nowoczesne, a w konsekwencji posiadanie drewnianych elewacji nie wymaga aranżacji wnętrza tylko i wyłącznie używając drewna. Drewniana elewacja doskonale sprawdzi się nawet przy najbardziej nowoczesnych wnętrzach, gdyż użycie drewna wewnątrz nie jest konieczne, a jedynie dobrowolne, gdyż drewno jako tradycyjny, naturalny materiał doskonale komponuje się z innymi tworzywami.

Zobacz naszą ofertę: Elewacje drewniane Puławy

Zatrzymywanie ciepła wewnątrz budynku

Elewacja drewniana oprócz walorów estetycznych posiada również zalety wynikające z funkcjonalności. Elewacje drewniane są doskonałym izolatorem ciepła, który sprawia, że w pomieszczeniach dłużej utrzymuje się ciepło, a dodatkowo można zaoszczędzić na ogrzewaniu. Elewacje drewniane zmniejszają również ryzyko dotyczące zatrzymywania wilgoci, co pozwala na utrzymaniu wewnątrz domu odpowiedniego mikroklimatu.

Konserwacja elewacji drewnianej

Elewacje drewniane ze względu na wykonanie z naturalnego materiału jakim jest drewno wymagają szczególnej konserwacji. Panujące warunki atmosferyczne sprawiają, że konserwacja drewna jest konieczna. Deszczowa pogoda, mrozy, a nawet silne promienie słoneczne narażają elewację na uszkodzenia. Dodatkowym elementem, który niekorzystnie wpływa na stan elewacji są różnego rodzaju owady, które niszczą powierzchnię desek. Konserwacja elewacji jest niezbędna. Posiadanie elewacji drewnianej wymusza częste impregnowanie powierzchni desek, a także ich malowanie. Każde zniszczenia powstałe na skutek warunków atmosferycznych oraz owadów powinny być niezwłocznie naprawiane, aby nie przenosiły się dalej. Elewacje drewniane wymagają dużej uwagi oraz zaangażowania, jednak efekt estetyczny jaki daje pokrycie ścian domu drewnianymi deskami jest bardzo pożądany i warty zainteresowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Facebook