Jakim innym zabiegom możemy poddać podłogę drewnianą?
13 listopada, 2019
Jak zabezpieczyć taras drewniany przed zimą?
22 listopada, 2019

Drewniana podłoga jak w wykazują statystyki należała,  należy i z pewnością będą należała do najpopularniejszych. Piękno, elegancja i szlachetność   drewna  sprawiają, że nigdy nie wychodzi ono  z mody i jest najbardziej pożądanym materiałem podłogowym. Jedyne zmiany  można zaobserwować w popularności niektórych gatunków drewna, sposobie układania desek czy aranżacji pomieszczeń z drewnianą podłogą. Jakie trendy wśród podłóg drewnianych panują w  2019 roku?

Ascetyczny wygląd podłogi drewnianej

Ascetyczny w przypadku podłogi drewnianej wcale nie oznacza nudny. Wręcz przeciwnie –  odchodząc od stylu minimalistycznego i nowoczesnego niezwykłą popularnością cieszy się styl rustykalny oraz vintage. Podkreślanie naturalnego piękna drewna, jego kolorystyki oraz  naturalnych wyrazistych słojów odbywa się dzięki stosowaniu  transparentnych olejów lub matowych farb. Dodatkowo modne stało się postarzanie drewna za pomocą szczotkowania, ryflowania czy heblowania, dzięki którym jego struktura staje się jeszcze bardziej widoczna i wyrazista.

Wielki powrót do jodełki?

Dotychczas zwykło układać się deski podłogowe prostopadle do kierunku padania światła. Jednakże od tego roku zaczyna wracać moda na układanie jodełki charakterystycznej dla polskich dworków, a także wnętrz francuskich i węgierskich. Wprowadzają one do  pomieszczeń nie tylko ponadczasowy szyk, ale i nutę nowoczesności. Coraz częściej możemy spotkać się także z układaniem szerszych i dłuższych desek, które jeszcze lepiej prezentują naturalną strukturę drewna.

Styl skandynawski na polskich salonach

Styl skandynawski ceni naturalność i prostotę, dlatego podłoga drewniana utrzymana w  stylu skandynawskim cechuje wyraziste usłojenie. Charakterystyczne dla tego stylu jest bielenie desek drewnianych, tak by nadawały wnętrzom świeżości i optyczne je  powiększały. W stylu tym dominują tu nie tylko kremowe biele, ale i jasne szarości, które wnoszą nieco pierwotnego charakteru naszym wnętrzom. Najczęściej układa się  je  w małych pomieszczeniach po północnej stronie, gdzie dostęp do światła w ciągu dnia jest ograniczony. Jednakże  podłoga drewniana w  stylu skandynawskim pozwala ożywić pomieszczenie za pomocą wyrazistych w kolorach mebli i dodatków.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Facebook