Czyszczenie rolet materiałowych
14 sierpnia, 2020
Deska na elewację – konserwacja
26 sierpnia, 2020

Rolety są niemal niezbędnym elementem wykończenia wnętrz w każdym domu czy też mieszkaniu. Rolety nie chronią tylko przed słońcem, czy też zaciemniają pomieszczenie, ale również pozwalają Nam cieszyć się prywatnością uniemożliwiając wścibskim sąsiadom zaglądanie do wnętrza pomieszczeń. W obecnym czasach istnieje kilka rodzajów rolet i żaluzji. Rolety stanowią element wystroju wnętrza, dlatego też na rynku pojawiają się coraz to nowe rozwiązania pozwalające w pełni sprostać oczekiwaniom klientów. Dużym trendem w aranżacji wnętrz są elementy wykonane z naturalnych materiałów takich jak drewno, kamień, dużo roślinności. Wspomniany trend dotyczy również rolet i żaluzji. Wśród liderów w grupie najbardziej spełniających wymagania panujących trendów są żaluzje drewniane oraz bambusowe. Żaluzje drewniane i bambusowe bardzo dobrze się prezentują w każdym rodzaju wnętrz, jednak ze względu na specyfikę materiałów z jakich są wykonane mogą one być bardziej lub mniej odpowiednie w danym pomieszczeniu ze względu na chociażby odporność na wilgoć. Istnieje jednak rozwiązanie idealne, a więc zamontowanie w Naszych pomieszczeniach zarówno żaluzji drewnianych jak i bambusowych w odpowiednich dla nich pomieszczeniach, gdyż materiały świetnie się ze sobą komponują, a w konsekwencji, jeśli zdecydujemy się na roletę drewnianą w salonie a bambusową w łazience to całe mieszkanie nie straci na swojej klasie, a żaluzje będą z Nami długie lata dzięki swojej wytrzymałości i odpowiedniemu dopasowaniu do typów pomieszczeń w Naszych domach lub mieszkaniach. Zarówno rolety drewniane jak i bambusowe mają jednak swoje plusy i minusy, o których warto wiedzieć decydując się na ten rodzaj rolet.

Zalety i wady żaluzji drewnianych

Żaluzje drewniane dzięki naturalnym materiałom i nieinwazyjnym ich zabezpieczeniu posiadają kolorystykę bardzo bliską naturze, sprawiając, że pomieszczenie staje się bardziej przyjemne i sprzyja wypoczynkowi. Żaluzje drewniane są bardzo odporne na złamania, co oznacza, że przy odpowiednim użytkowaniu mogą posłużyć wiele lat. Dodatkowym atutem tego rodzaju rolet jest fakt, że rolety drewniane nie blakną, co pozwala na długie cieszenie się pięknymi żaluzjami. Rolety drewniane wyglądają bardzo elegancko i nadają pomieszczeniom dużo klasy nadając pomieszczeniom bardzo przyjazną, naturalną i lekką aurę. Żaluzje drewniane bardzo dobrze zaciemniają pomieszczenia oraz są doskonałym izolatorem temperatury. Ze względu na wagę rolet mogą one sprawiać trudności osobom starszym oraz dzieciom, kiedy będą chcieli je podnieść. Drewno jest ciężkim materiałem, dlatego też rolety drewniane są ciężkie i wymagają nieco wysiłku przy ich zwijaniu.

Zalety i wady żaluzji bambusowych

Żaluzje bambusowe podobnie jak drewniane posiadają bardzo naturalne kolory, jednak są dużo lżejsze, co sprawia, że mogą sprawdzić się w każdym pomieszczeniu bez ryzyka oderwania się żaluzji pod jej ciężarem. Obecnie dużo osób decyduje się na życie eko, a w konsekwencji zakupuje jak najwięcej takich produktów. Rolety bambusowe są tym rodzajem rolet, które najbardziej wpasowują się w kryteria eko-stylu. Rolety bambusowe w odróżnieniu od drewnianych nadają pomieszczeniom nie tylko elegancji dzięki naturalnemu materiałowi jakim jest drewno, ale również odrobinę egzotyki. Ten rodzaj żaluzji jest dużo bardziej odporny na wilgoć niż wcześniej wspomniane żaluzje drewniane, dlatego dużo lepiej sprawdzi się w łazience czy też kuchni. Rolety bambusowe są bardzo lekkie, co sprawia, że każdy członek rodziny będzie mógł bez problemu podnieść roletę czy też ją opuścić. Wadą żaluzji bambusowych jest ich struktura, gdyż powstają one wskutek odpowiedniego zaprasowania trawy bambusowej, przez co ciężej jest usunąć z nich zalegający kurz, jednak istnieją do tego odpowiednie środki, które zdecydowanie ułatwią Nam zadanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Facebook