Elewacje drewniane – jak odnowić po zimie
7 marca, 2020
Rolety i żaluzje – rodzaje i materiały
19 marca, 2020

Podłogi drewniane od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem, nie tylko ze względu na ich estetyczny wygląd, dzięki któremu wnętrza stają się bardziej stylowe, ale także funkcjonalność, a w szczególności wytrzymałość na zniszczenia i zarysowania. Podjęcie decyzji o montażu podłogi drewnianej to trafiona inwestycja służąca przez wiele lat. Podłogi drewniane dostępne są obecnie w wielu kolorach, a dodatkowym plusem jest możliwość samodzielnego nadania im odpowiedniego odcienia dzięki środkom impregnującym. Podłogi drewniane są elementem wystroju wnętrza, o którym marzy wielu z nas, a w konsekwencji z roku na rok pojawiają się coraz to nowe trendy podłogowe. W 2020 roku podłogi drewniane wciąż plasują się na pierwszych miejscach trendów podłogowych.

Trendy podłogowe 2020 – czego oczekują klienci

Własne mieszkanie jest miejscem, w którym powinniśmy czuć się najlepiej, szczególnie po ciężkim dniu w pracy, kiedy potrzebny jest odpoczynek. Najlepszym miejscem regeneracji są środowiska naturalne, które pozwalają się zrelaksować, dlatego też wiele osób decyduje się na przeniesienie natury do wnętrza swoich domów. Urządzanie mieszkania coraz częściej opiera się na wykorzystaniu naturalnych materiałów lub tych pochodzących z recyklingu, a przy tym służących bardzo długo. Stale rośnie liczba osób dbających o środowisko, dlatego też coraz większa część społeczeństwa zwraca uwagę na materiał z jakiego wykonane są produkty, w tym podłogi. Obecnie wielu właścicieli mieszkań decyduje się na naturalne elementy wykończenia wnętrza i chętnie montuje drewniane podłogi w swoim domu. Podłogi drewniane nie tylko wyglądają estetycznie, ale również spełniają największe oczekiwania klientów. Istnieje wiele możliwości kolorystycznych oraz wzorów podłóg drewnianych.

Zobacz ofertę: Podłogi drewniane – Puławy

Podłogi drewniane 2020

Trendem 2020 roku są podłogi drewniane w naturalnych odcieniach drewna takich jak jasne i ciemne podłogi dębowe oraz ciemne podłogi z drewna orzecha włoskiego. Coraz bardziej popularne stają się również podłogi drewniane wykonane z drewna jesionowego, które charakteryzują się jasnym odcieniem i bardzo dobrze sprawdzają się w nowoczesnych pomieszczeniach, w których jest dużo bieli, brązu i zieleni, dając przy tym również element rozjaśnienia wnętrza. W roku 2020 stanowczo stawia się na naturę, a więc podłogi drewniane są zdecydowanie największym trendem posadzkowym tego roku. Ważnym elementem wystroju wnętrz według najnowszych trendów jest również widoczny element rysunku słojów, które znajdują się na podłogach drewnianych, ale też meblach. Podłogi wykonane z drewna nie muszą być nudne, istnieje możliwość montażu drewnianych klepek na wzór jodełki. Producenci oferują elementy podłogi drewnianej w różnych kształtach takich jak trójkąty, kwadraty lub inne niestandardowe kształty, które po ułożeniu dają niesamowity efekt, który przyciąga spojrzenie odwiedzających mieszkanie, a sam z siebie jest idealnym dopełnieniem dekoracji wnętrza. Przeniesienie środowiska naturalnego do domów jest jednym z największych trendów ostatnich lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Facebook