Blaty kuchenne z drewna – plusy i minusy
28 kwietnia, 2020
Podłoga drewniana a ogrzewanie podłogowe
17 maja, 2020

Posiadanie własnego domu, czy też mieszkania nierozerwalnie wiąże się z koniecznością jego wykończenia tak, aby czuć się bezpiecznie i swobodnie. Obecnie duża część osób posiadających własne nieruchomości decyduje się na posiadanie w większości pomieszczeń podłóg drewnianych nie tylko ze względu na panujące trendy, ale także na efekt jaki daje posiadanie podłogi z naturalnego tworzywa. Podłogi drewniane mimo że są dużo bardziej efektowne niż podłogi z tworzyw sztucznych wymagają dużo bardziej wymagającej pielęgnacji oraz dużej rozwagi przy doborze podłogi do konkretnego pomieszczenia. Zdecydowanie inne podłogi sprawdzą się w salonie, a inne w kuchni, nawet jeśli obie będą docelowo wykonane z drewna. Niezwykle ważnym aspektem jest dobór podłogi w pokojach dziecięcych, szczególnie, gdy pokój przeznaczony jest dla małego dziecka, które nie zawsze zdaje sobie sprawę z tego, czy aby na pewno zabawa na podłodze określonymi zabawkami nie naraża podłogi drewnianej na jej przedwczesne zniszczenie. Niemowlę zdecydowanie nie narazi podłóg na jakiekolwiek uszkodzenia, jednak należy myśleć przyszłościowo. Kiedy dziecko zacznie raczkować, ważne aby podłoga była dla niego szczególnie bezpieczna, a kiedy zacznie się samodzielnie bawić warto, aby była wykonana z jak najmniej podatnego na uszkodzenia gatunku drewna.

Kolor drewna w pokoju dziecięcym

Ważnym aspektem przy doborze podłogi drewnianej w pokoiku dziecięcym jest kolor drewna z jakiego wykonana jest powierzchnia podłogi. Najlepiej sprawdzają się podłogi o niejednolitym kolorze, ponieważ łatwiej będzie ukryć wszelkiego rodzaju przetarcia spowodowane zabawami klockami czy też samochodzikami. Warto zwrócić przy tym uwagę na twardość drewna, gdyż istnieje zasada mówiąca o tym, że w przypadku pokoi dziecięcych im twardsze drewno tym lepiej. Dzieci najczęściej bawią się na podłodze, dlatego szczególnie ważna jest odporność podłogi na ścieralność czy też zarysowania, co potwierdza regułę o wyborze niejednolitej barwy drewna.

Atest drewna

Najlepsza zabawa to ta, która zlokalizowana jest na podłodze i mimo posiadania dywanów dzieci i tak chętnie bawią się w miejscach, których on nie pokrywa. Układanie puzzli, czy też układanie wieży z klocków to idealne zabawy na twardej powierzchni podłogi drewnianej, a co jeśli posiada ona szkodliwe substancje? Ważne jest, aby przy wyborze podłogi do pokoju dziecięcego sprawdzić czy posiada ona różnego rodzaju atesty oraz certyfikaty, aby mieć pewność, że nasze pociechy bawiąc się są w pełni bezpieczne. Podłogi drewniane wymagają zabezpieczenia, dlatego decydując się na lakier do podłogi należy również w jego przypadku zapoznać się z atestami i wybrać najlepiej ten, który jest w pełni ekologiczny i bezpieczny.

Jakie drewno sprawdzi się najlepiej?

Decydując się na podłogę drewnianą w pokoju dziecięcym należy zwrócić uwagę na wcześniej wspomnianą klasę twardości drewna. Najlepiej sprawdzą się podłogi wykonane z drewna takiego jak jatoba, dąb czy też jesion. Wymienione gatunki drewna charakteryzują się tym, że podłogi z nich wykonane są bardzo twarde, co pozwoli na dłuższe użytkowanie podłogi w niezmienionej formie. Pomimo wyższej ceny, warto zainwestować w bardziej odporne na dziecięce zabawy podłogi, gdyż to nie tylko inwestycja na długie lata, ale również w bezpieczeństwo dzieci, które w przypadku podłóg jest szczególnie ważne w ich pierwszych latach życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Facebook