Rodzaje elewacji drewnianych
24 lipca, 2020
Panele podłogowe drewniane
31 lipca, 2020

Każda decyzja przy wyborze elementów wyposażenia domu oraz sposobu wykończenia pomieszczeń jest niezwykle ważna i wymaga zastanowienia. Wybór podłóg w naszym wymarzonym mieszkaniu jest obecnie dość trudny ze względu na wiele możliwości jakie dają nam producenci. Nie od dziś wiadomo, że wykończenie pomieszczeń jest niezwykle trudne gdyż każde z rozwiązań, nad którym się zastanawiamy ma swoje wady i zalety. Elementy znajdujące się w pomieszczeniach powinny stanowić spójną całość, aby spełniać największe oczekiwania lokatorów. Jednym z przykładowych dylematów osób posiadających własne mieszkanie lub dom jest wybór podłóg. Obecnie na rynku istnieje wiele wariantów podłogowych, które z pewnością spełnią oczekiwania i potrzeby każdej osoby. Zwracając uwagę na obecne trendy mieszkaniowe możemy wywnioskować, że natura i jej bliskość stawiana jest na pierwszym miejscu pod każdym względem, dlatego wiele osób poszukujących inspiracji podłogowych zwraca uwagę na parkiet drewniany oraz panele podłogowe, które swoim wyglądem przypominają prawdziwe drewno.

Zalety i wady parkietu drewnianego

Zdecydowanie największą zaletą parkietów drewnianych jest ich trwałość. Dobrze wykonane podłogi drewniane potrafią przetrwać wiele lat, jednak wymagają stałej konserwacji, która pozwoli drewnu zachować jego pierwotną postać. Odpowiednie zabezpieczenie drewna jest rzeczą niezwykle ważną, gdyż uchroni je przed zanieczyszczeniami, uszkodzeniami i działaniem niepożądanych czynników takich jak nadmierne naświetlenie przez promienie słoneczne, czy tez usterki związane z zalaniem drewna. Każde ze zniszczeń, które zostanie zauważone powinno być naprawione w odpowiedni sposób zależnie od tego jaka jest usterka oraz dotychczasowy sposób impregnacji podłogi. Dodatkowym atutem podłóg drewnianych jest ich akustyka, a więc brak nieprzyjemnego skrzypienia, kiedy przemieszczamy się po domu. Odpowiednio zamontowany parkiet drewniany sprawi, że podczas chodzenia nie będziemy słyszeć żadnego nieprzyjemnego i niechcianego dźwięku. Nie od dziś wiadomo, że podłogi drewniane wyglądają na bardzo eleganckie i ponadczasowe co sprawia, że podłogi wykonane z drewna posiadają duże walory estetyczne. Zaletą podłóg drewnianych jest brak podatności na elektryzowanie co ma szczególne znaczenie, gdy w pomieszczeniach przebywają dzieci często bawiące się na podłodze. Istnieje także możliwość cyklinowania parkietów drewnianych, dzięki czemu bez problemu można pozbyć się niewielkich uszkodzeń oraz zarysowań. Podłogi drewniane posiadają jednak wady, a jedną z nich jest niestety cena parkietu drewnianego. Zamontowanie podłóg drewnianych to duże koszty, jednak jest to inwestycja na lata, a jakość podłogi jest bardzo dobra. Aby podłoga drewniana była trwała wymaga idealnego dla niej podłoża, które przede wszystkim powinno być równe. Przy parkietach drewnianych można spotkać się również ze zmianą koloru drewna, która następuje z czasem przy niektórych gatunkach drewna.

Zalety i wady paneli podłogowych

Jedną z największych zalet paneli podłogowych jest ich niska cena w stosunku do podłóg wykonanych z prawdziwego drewna. Panele podłogowe, w odróżnieniu od parkietu drewnianego, nie wymagają tak perfekcyjnie przygotowanego podłoża pod względem zachowania równej powierzchni na całej wielkości podłogi, gdyż wymagają użycia specjalnych mat, które posiadają również działanie wyciszające. Kolor paneli podłogowych pozostaje zawsze taki sam, a po ich zamontowaniu nie wymaga się impregnacji, ani innych sposobów zabezpieczenia. Na rynku istnieje wiele rodzajów paneli podłogowych zarówno ze względu na kolory oraz walory estetyczne, jak i ich cechy techniczne. Wadą paneli podłogowych jest ich elektryzowanie się. Panele są również dużo mniej odporne na wilgoć oraz zniszczenia. Każda usterka paneli wymaga ich wymiany, gdyż nie ma możliwości cyklinowania paneli drewnianych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Facebook