Jak drewno wybrać na parapety w domu?
13 sierpnia, 2019
Czy warto posiadać podłogę z sosny?
11 września, 2019

Początkowo panele dekoracyjne 3D stosowano jedynie w pomieszczeniach użyteczności publicznej o charakterze reprezentacyjnym np.: w restauracjach, hotelach czy salach konferencyjnych. Są one ciekawym rozwiązaniem stosowanym do przełamania nudy ścian tradycyjnie pokrytych farbą lub tapetą. Z tego względu coraz częściej i chętniej kupowane są do dekoracji wnętrz mieszkalnych. Dzięki nieregularnym wypukłym formą stają się już nie tylko dekoracją samej ściany, a bardzo ważnym elementem aranżacyjnym całego pomieszczenia.

Jakie panele dekoracyjne 3D kupić?

Na rynku obecnie dostępna jest cała mozaika kształtów i barw paneli dekoracyjnych 3D. Możemy pokusić się o figury geometryczne, motywy roślinne czy finezyjne abstrakcyjne kształty zaskakujące w swoim odbiorze. Możemy takie panele kupić w szerokiej gamie oferowanych kolorów lub też zakupić „czyste” niepomalowane płyty gipsowe i pomalować je sami wedle uznania. Panele dekoracyjne 3D wykonane są z mieszanki gipsu i innych naturalnych składników, dlatego też z powodzeniem można jest stosować w domach zamieszkałych przez alergików.

Jak wykorzystać panele dekoracyjne 3D w różnych pomieszczeniach?

Możliwości dekoracyjnych paneli 3D są naprawdę nieograniczone. W zależności od tego, jaki efekt wizualny chcemy otrzymać możemy wyłożyć je na całej ścianie, jej fragmencie lub wyłącznie wokół wybranych elementów wnętrza jak np.: wokół kominka lub telewizora.

Bardzo ciekawym zabiegiem wizualnym jest zamontowanie jednego dużego panelu 3D w pewnej odległości od ściany. Dla uwydatnienia efektu 3D możemy zastosować nie tylko odległość, ale i różne kolory pomiędzy ściana a elementem. Efekt ten najlepiej sprawdza się w salonie lub w przedpokoju.

Do sypialni najchętniej stosuje się panele 3D o miękkich zmysłowych kształtach , które tworzą idealne tło dla mebli, a całemu pomieszczeniu nadają intymny i rozluźniający charakter. Bardzo dobry efekt daje również mieszanie kolorów w pomieszczeniach. Jeżeli nasz sypialnia jest raczej jasna dodajmy do niej panele 3D w ciemniejszym odcieniu. Jeśli zaś w pomieszczeniu panują ciemne barwy uwydatnijmy nasze panele dekoracyjne 3D jasnymi kolorami.

Do największych zalet paneli 3D należą nieograniczone możliwości dekoracyjne w pokojach dla dzieci. Finezyjne kształty o bogatych nasyconych kolorach nadadzą wnętrzom przeznaczonym dla najmłodszych bajkowości. Możemy dzięki nimi stworzyć dla naszych pociech prawdziwy azyl gustu i wyobraźni.

Zobacz również: Panele dekoracyjne 3D – skąd bierze się ich rosnąca popularność?

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Facebook