Tarasy drewniane – sposoby zabezpieczania
17 kwietnia, 2020
Blaty kuchenne z drewna – plusy i minusy
28 kwietnia, 2020

Największym zainteresowaniem w ostatnich latach cieszą się podłogi drewniane oraz podłogi, które swoją strukturą przypominają drewno, dlatego też wiele osób decyduje się na zastosowanie tego rozwiązania w swoich mieszkaniach jako jednego z panujących trendów. Doskonałą alternatywą dla podłóg drewnianych są panele, które swoim wyglądem bardzo przypominają wygląd powierzchni drewnianych. Zarówno podłogi drewniane jak i panele sprawiają, że wnętrza stają się eleganckie, jednocześnie przenosząc element natury do środka mieszkania. Zależnie od rodzaju i przeznaczenia pomieszczenia w mieszkaniach należy dobrać odpowiedni rodzaj podłogi, aby nie tylko służyła jako element wystroju wnętrza, ale także, aby jak najdłużej pozostała przy wyglądzie i formie jak od razu po zamontowaniu przy jej codziennym użytkowaniu. Rodzaj podłogi musi być dobrze dopasowany do pomieszczenia nie tylko ze względu na kolorystykę, ale przede wszystkim ze względu na przeznaczenie. Zupełnie inne rozwiązania sprawdzą się w naszej kuchni oraz salonie, a inne w sypialni, dlatego przed podjęciem decyzji o rodzaju podłogi warto zwrócić uwagę na zalecenia specjalistów, tym samym podjąć odpowiednią decyzję.

Podłoga w kuchni

Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym podłoga jest najbardziej narażona na wszelkiego rodzaju zabrudzenia, zarówno te lżejsze, jak i wymagające sporego wysiłku przy próbie usunięcia. Przygotowując potrawy często zdarza się upuścić składniki na podłogę lub wylać wodę czy też inne ciecze, dlatego posadzka w kuchni powinna być przede wszystkim wodoodporna. Ważne jest aby podłoga była dość łatwa w konserwacji i odporna na ścieralność, gdyż kuchnia jest miejscem, które sprzątane jest każdego dnia. W kuchni świetnie sprawdzają się podłogi wykonane z płytek, jednak w przypadku, kiedy decydujemy się na podłogę drewnianą należy ją odpowiednio zabezpieczyć i do tego preferowany jest zdecydowanie lakier, znacznie mniej olejowosk. Bezpiecznym rozwiązaniem są również podłogi wykonane z paneli winylowych składających się w dużej mierze z naturalnych minerałów skalnych, które są w pełni wodoodporne a ich trwałość oraz ścieralność są na najwyższym poziomie. W obecnych trendach często łączy się kuchnię z salonem tworząc przy tym bardzo przyjemne, przestronne pomieszczenie, które zazwyczaj powinno posiadać taką samą podłogę w obu częściach pomieszczenia, aby optycznie je powiększyć.

Podłoga w salonie

Salon jest miejscem wypoczynku, które charakteryzuje się tym, że jego codzienne użytkowanie nie jest tak bardzo inwazyjne jak w przypadku kuchni, a powierzchnia podłogi niekoniecznie musi spełniać takie same warunki jak w miejscu przyrządzania posiłków. Idealnym rozwiązaniem podłogowym w salonie będą podłogi drewniane lub panele. Drewniane podłogi lub te przypominające naturalny surowiec sprawiają, że wnętrza się ocieplają i wprowadzają przyjazną, rodzinną atmosferę. Podłoga powinna jednak pełnić funkcję nie tylko estetyczną, ale i praktyczną, dlatego w przypadku, kiedy salon połączony jest z kuchnią warto zwrócić uwagę na praktyczność podłogi, a więc jej właściwości. Doskonale sprawdzą się podłogi takie, jakie preferowane są dla pomieszczeń kuchennych, a wybierając rodzaj podłogi dla całego pomieszczenia, należy połączyć walory estetyczne, na których skupione są zazwyczaj podłogi w salonie, z tymi praktycznymi, jakie montowane są w kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Facebook