Jak zabezpieczyć taras drewniany przed zimą?
22 listopada, 2019
Co warto wiedzieć o roletach dzień-noc?
6 grudnia, 2019

Salon w każdym domu jest centralnym punktem, dlatego też chcemy, aby prezentował się wyjątkowo. Zależy nam nie tylko na jego użyteczności, co na wysokiej estetyce, gdyż to właśnie salon pełni funkcje gościnne. Zanim jednak ułożymy podłogę  w salonie warto dokładnie przemyśleć wybór materiału, bowiem wybór odpowiedniego zagwarantuje nam spokój na lata.

Podłoga drewniana

Nie znajdzie się chyba osoba, która nie zachwyciłaby się piękną, elegancką i naturalną podłogą drewnianą. Drewno to materiał niezwykle trwały, a przy tym majestatyczny dzięki swojemu niepowtarzalnemu  usłojeniu i ubarwieniu. Jednakże koszt podłogi drewnianej zwłaszcza z egzotycznych gatunków drewna skutecznie może odstraszyć. Dodatkowo samo położenie podłogi drewnianej to dodatkowy i niemały koszt, dlatego wiele osób decyduje się na tańszy zamiennik w postaci paneli podłogowych.

Zobacz również: Ile kosztuje podłoga drewniana?

Panele podłogowe

Panele podłogowe, które doskonale imitują drewno w salonie generują niższe koszt od podłogi drewnianej. Same panele podłogowe są kilkukrotnie tańsze niż metr drewna, a dodatkowo są łatwe w  montażu. Samodzielne położenie paneli podłogowych pozwala wiec zaoszczędzić sporo pieniędzy, które musielibyśmy zapłacić fachowcom w przypadku podłogi drewnianej lub pytek ceramicznych. Niestety koszt paneli podłogowych jest proporcjonalny do ich ceny –  porównaniu z wytrzymałością podłogi drewnianej

Płytki ceramiczne

Coraz częściej powraca się do układanie podłogi w  salonie z płytek ceramicznych. Z reguły praktyka ta mam miejsce w sytuacji, gdy posiadamy kuchnie połączona z salonem i chcemy ujednolicić całą powierzchnie. Płytki ceramiczne są o wiele tańsze od podłogi drewnianej i zdecydowanie bardziej wytrzymałe od paneli podłogowych, a dodatkowo można wybrać je z ogromnej gamy barw i wzorów. Samą podłogę z płytek ceramicznych jest niezwykle łatwa do utrzymania w czystości. Podstawową wadą podłogi z płytek ceramicznych w salonie jest jej chłód w dotyku. Oczywiście można zainstalować ogrzewanie podłogowe, jednakże jest to spory wydatek, na który nie wszyscy mogą sobie pozwolić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Facebook