Odnawianie elewacji drewnianej
31 sierpnia, 2020
Panele podłogowe – jakie są rodzaje
12 września, 2020

Posiadanie podłogi drewnianej nadaje Naszym mieszkaniom dużo elegancji i ciepła, jednak jako, że drewno jest naturalnym materiałem wymaga specjalnego traktowania. Drewno jest jednym z najbardziej pożądanych materiałów nie tylko na podłogę, ale również pozostałych elementów wykończenia wnętrza oraz konstrukcji znajdujących się na zewnątrz. Ze względu na panujące trendy coraz więcej osób decyduje się na montowanie w swoich mieszkaniach podłóg drewnianych w formie desek lub paneli podłogowych. Pomimo, że wydaje się iż panele podłogowe nie są tak wymagające jak tradycyjne podłogi, to ich konserwacja jest jednak wymagająca. Niezależnie od formy w jakiej występuje drewno zawsze należy pamiętać o jego konserwacji, gdyż pozwoli to na dłuższe cieszenie się jego pięknem i wyjątkowością. Posiadanie drewnianych podłóg jest marzeniem wielu osób posiadających własne domy i mieszkania, gdyż drewno uważane jest za bardzo trwały materiał. Wiadomo jest, że o drewnianą podłogę należy dbać w wyjątkowy sposób, aby móc jak najdłużej cieszyć się nią.

Czyszczenie powierzchni paneli w życiu codziennym

Konserwacja paneli nie musi być ciężka i trudna, jednak zawsze jest dość wymagająca w związku ze specyfiką czyszczenia. Drewno wymaga specyficznego traktowania i obchodzenia się z nim, dlatego warto zwrócić uwagę nie tylko na konieczność jego impregnacji, ale również sposób użytkowania w życiu codziennym. Kiedy zamierzamy umyć podłogę wykonaną z paneli drewnianych powinniśmy uprzednio ją zamieść szczotką, gdyż na jej powierzchni znajduje się kurz oraz inne zabrudzenia takie jak piasek. Użycie takiego domowego sprzętu jak szczotka i szufelka przed myciem paneli jest dość oczywista, jednak jest ona również niezbędna, gdyż pozostawiony na panelach piasek w trakcie mycia może znacznie zarysować Nasze panele podłogowe. Szczotkę i szufelkę można oczywiście zastąpić odkurzaczem używając odpowiedniej nasadki. Do odświeżenia podłogi nie potrzebujemy specjalnego sprzętu, gdyż wystarczy zwykły płaski mop namoczony w wodzie, jednak należy pamiętać aby mocno go wycisnąć gdyż nadmiar wody może zniszczyć podłogę. Przy myciu podłóg drewnianych bardzo popularne są mopy wykonane z mikrofibry, gdyż posiadają one bardzo dużą chłonność. Na rynku istnieje wiele środków do paneli podłogowych, których oczywiście możemy użyć w trakcie mycia naszej podłogi. Odpowiednia konserwacja paneli drewnianych zapewnia ich dłuższy czas użytkowania oraz żywotności, dlatego powinniśmy dokonać wszelkich starań, aby odpowiednio konserwować podłogę drewnianą. Panele podłogowe powinny być myte jedynie środkami, które są do tego przeznaczone, gdyż oprócz działania czyszczącego posiadają również składniki impregnujące drewno.

Czego wystrzegać się przy konserwacji paneli drewnianych?

W przypadki paneli drewnianych zdecydowanie lepiej i łatwiej jest odpowiednio je konserwować w życiu codziennym niż naprawiać powstałe szkody w długim okresie wynikające ze złego użytkowania paneli. Odnawianie paneli drewnianych jest bardzo kosztowne i nie zawsze musi skończyć się powodzeniem. Jedną z zasad, które pomogą Nam w utrzymaniu paneli drewnianych w idealnym stanie jest zakaz chodzenia po nich w butach. Oczywistym jest, że nie powinno być to przesadne i każdemu może zdarzyć się w pośpiechu wbiec do pokoju po przedmiot, którego zapomnieliśmy, jednak powinniśmy pamiętać, aby wystrzegać się chodzenia w butach, szczególnie takich, które mogą zarysować powierzchnię podłogi. Wszelkie rozsypane produkty takie jak cukier, sól oraz inne produkty o podobnej konsystencji i strukturze, w tym piasek, powinny być szybko zebrane z podłogi, aby nie zarysować jej powierzchni. W przypadku cięższych plam na przykład tłuszczu można skorzystać z silniejszych środków czyszczących, jednak powinny być one przeznaczone do tego typu powierzchni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Facebook