Co warto wiedzieć przed ułożeniem podłogi pływającej?
13 czerwca, 2019
Panele podłogowe w pomieszczeniach użytkowych
26 czerwca, 2019

Podróże i fascynacja kulturą Skandynawii sprawiły, że także w Polsce zaczęła panować moda na białe podłogi. Polacy coraz chętniej urządzają salony, kuchnie i łazienki w stylu skandynawskim. Wiele osób ceni sobie białe przestronne wnętrza, jednakże, gdy chodzi o wybór koloru podłogi często kierują się funkcjonalnością ciemniejszych powierzchni. Czy wybór białej podłogi to wyłącznie kwestia estetyki czy też niesie za sobą korzyści użytkowe?

Walory estetyczne białej podłogi

Biel kojarzy się z czystością oraz neutralnością i tylko pozornie pozbawiona jest charakteru. Nadaje elegancji i stylu każdemu pomieszczeniu a dodatkowo idealnie łączy się z innym kolorami. Ogromną zaletą białej podłogi jest możliwość optycznego powiększania nawet najmniejszych wnętrz. Oszczędnym w dekorację pokojom biel doda ostatecznego szlifu, a w połączeniu z chłodniejszymi kolorami aranżacji uzyskamy efekt gustownego minimalizmu. Natomiast w połączeniu z ciepłymi kolorami pomieszczeń, w których dużo się dzieję kolor ten nada łagodności i harmonii.

Jak dbać o białą podłogę?

Często wybierając białą podłogę do naszego domu zastanawiamy się czy będzie ona praktyczna. Jeśli chodzi o czyszczenie białych podłóg wbrew pozorom nie jest to tak uporczywe, jak się wydaje. Zbierający się w środku dnia kurz jest zdecydowanie mniej widoczny niż na ciemnej podłodze. Jeśli do tej pory nie lubiliśmy sprzątać zbyt często to przy podłodze białej jej mycie co dwa dni powinno wejść nam w nawyk. Na białej podłodze niestety bardzo dobrze widać wszelkie zabrudzenia.

Jakie materiały podłogowe mamy do wyboru w przypadku stylu norweskiego?

Możemy zdecydować się na najbardziej popularną drewnianą podłogę. Drewniane deski można pomalować na biało lub też kupić gotowe panele w tym kolorze.

Zobacz również: Podłogi z drewna

Ciekawą ofertą w stylizacji podłóg na biało stanowią panele podłogowe. Doskonale imitują one drewno, a ponadto są od niego o wiele tańsze. Równie ciekawym akcentem mogą być płytki ceramiczne dostępne w wielu wzorach, które doskonale wkomponują się w styl naszych pomieszczeń. Są przy tym odporniejsze na wilgoć i uszkodzenia niż parkiet drewniany i panele. Przy odrobinie poszukiwań wybierzemy też płytki ceramiczne które z powodzeniem będą imitować bardzo drogi, luksusowy kamień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Facebook