Jaka podłoga będzie najlepsza do salonu?
27 listopada, 2019
Jak zabezpieczyć elewacje drewnianą przed zimą?
10 grudnia, 2019

Ostre promienie słoneczne, nie tylko te wiosną i latem, ale również zimą wpadające do naszego mieszkania mogą skutecznie uprzykrzyć nam życie. Światło odbijające się monitorze telewizora lub komputera utrudnią nam odpoczynek czy pracę. Zasłona wykonana z  cienkiego materiału nie zatrzymają nadmiaru światła.  Z kolei masywne zasłony nie przepuszczą jego  wystarczającej ilości. Także tradycyjne rolety nie przyniosą oczekiwanego efektu. Dlatego też warto pomyśleć o idealnym rozwiązaniu dla naszego domu jakim są rolety dzień i noc.

Jaka jest różnica pomiędzy tradycyjną roletą a roletą dzień  i noc?

Tradycyjna roleta składa się z jednej części materiału i pozwala na regulację dostępu światła do pomieszczenia poprzez zasłonienie lub odsłonięcie pewnej części okna. Niestety jej zastosowane  nie zawsze przyniesie nam oczekiwane efekty. Natomiast rolety dzień i noc składają się z aż dwóch warstw materiału:  tkanina transparentna ma za zadanie przepuszczać światło, zaś tkanina zaciemniająca –  blokować  je. Kontrola przepływu światła odbywa się rolecie dzień i noc nie tylko poprzez opuszczanie i podnoszenie materiału. Odbywa się to przede wszystkim poprzez poziomy ruch pasm materiału o różnym stopniu transparentności względem siebie.

Czy rolety dzień  i noc zapewnią nam odpowiednią dawkę intymności?

Niektórzy z nas przystępując do wyposażenia swoich okien w osłony przed światłem i wzrokiem innych zastanawiają się czy rolety dzień  i noc będą odpowiednie. W końcu transparentna warstwa przepuszcza światło. Jednakże warstwa ta wykonana jest z siateczki, która z powodzeniem  uchroni nasze wnętrza przed ciekawskimi spojrzeniami tym samym zapewniając nam komfort korzystania z  nich zwłaszcza o zmroku. Z tego względu rolety dzień i noc chętnie montuję się w mieszkaniach na parterze. Idealnie też chronią naszą prywatność w takich pomieszczeniach jak łazienka czy sypialnia, zapewniając im przy tym pożądane przez nas natężenie światła.

Rolety dzień i  noc są więc najlepszym wyborem, dla tych, którzy  cenią sobie swoją intymność oraz chcą cieszyć się słonecznymi dniami, które nie uprzykrzą im pracy i relaksu. Dodatkowo rolety te pokryte są specjalną powłoką antystatyczną, co zapobiega osadzaniu się kurzu i pyłu na jej powierzchni. Zaś w przypadku ich dłuższego użytkowania rolety dzień i  noc z łatwością wyczyścimy zwykłą mokrą gąbką.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Facebook