Ile kosztuje podłoga drewniana?
4 października, 2019
Wszystko, co powinniśmy wiedzieć o montażu paneli podłogowych
11 października, 2019

Wybór materiału na podłogę to niemałe wyzwanie, a wybór dobrego materiału na podłogę to już sztuka. Wśród nich panele podłogowe cieszą się niesłabnąca popularnością, nie tylko ze względu na swoją stosunkowo niską cenę. Naprawdę solidne panele podłogowe cechują się niezwykłą wytrzymałością podobną do tej, które wykazują podłogi drewniane a przy tym idealnie je imitują.

Gdzie kupić dobre panele podłogowe?

Przede wszystkim pamiętajmy, aby kupować panele w miejscach zaufanych. Najlepszym wyborem będą więc punkty sprzedaży specjalizujące się tylko i wyłącznie w sprzedaży paneli podłogowych oraz materiałów do ich wykończenia i pielęgnacji. Wszelkie hipermarkety bardzo często sprowadzają swoje produkty z Azji, dlatego oferują najniższe ceny i kuszące promocje. Pamiętajmy jednak, że niższa cena to najczęściej niższa jakość, która dodatkowo może być zawyżana. Z tego względu warto zajrzeć do polskich producentów paneli podłogowych, którzy są wysoce wyspecjalizowani w produkcji i sprzedaży swoich artykułów. Rzetelny wykwalifikowany sprzedawca paneli podłogowych poświęci nam wystarczająco dużo uwagi, przedstawi parametry interesujących nas paneli i wspomni nie tylko o ich zaletach, ale i wadach. Kupując panele podłogowe w takich sklepach możemy mieć uzyskać pewność co do wytrzymałości produktu i gwarancję jego jakości.

Jak jest różnica pomiędzy panelem podłogowym a panelem drewnianym?

Panele drewniane zawdzięczają swoją nazwę podobieństwu do paneli podłogowych przez wzgląd na swoją warstwową budowę. Panele podłogowe zbudowane są z materiałów drewnopochodnych takich jak płyty MDF czy HDF. Składa się z kilku warstw np.: izolującej, płyty wodoodpornej, wzmacnianego papieru wygłuszającego oraz dekoru, który ma za zadanie idealnie odwzorowywać naturalne walory estetyczne drewna.

Z kolei panele drewniane, zwane przez producentów deskami warstwowymi w całości wykonane są z drewna. Bardzo rzadko zdarza się, że niektóre rodzaje tych paneli zawierają jedną warstwę wykonaną z płyty zapobiegającej odkształceniom naturalnego surowca. Panele drewniane z reguły dzielimy na dwuwarstwowe (powstają wyłącznie z gatunków drzew liściastych) oraz trójwarstwowe (dolne warstwy stanowi drewno iglaste). Panele podłogowe są idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą cieszyć się naturalną podłoga drewnianą, ale odstrasza ich trudność montażu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Facebook